Warsztaty wyobraźni

W tym tygodniu w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty wyobraźni poprowadzone przez panią Agatę Gumółkę, artystkę, absolwentkę katowickiej Akademii Sztuk Pięknych.
Na początku rozmawialiśmy o tym kto to jest artysta i czego potrzebuje do stworzenia dzieła. Odkryliśmy, że niezbędna jest do tego wyobraźnia, która, jak stwierdziły nasze przedszkolaki, prawdopodobnie mieści się w mózgu
Zainspirowani rozmową i zaprezentowanymi przez artystkę kolażami, uruchomiliśmy wyobraźnie i zabraliśmy się do tworzenia. Korzystaliśmy przy tym z przyniesionych przez panią Agatę różnobarwnych, specjalnie farbowanych papierów wyciętych w niezwykłe kształty. Powstały przepiękne baśniowe pejzaże, zwierzęta i stworki a nawet abstrakcje, które następnie oprawiliśmy w ramy.

Każdy młody artysta miał okazję opowiedzieć co przedstawia jego dzieło. Były to bardzo ciekawe, a czasem zaskakujące opowieści.
Serdecznie dziękujemy pani Agacie za inspirujące zajęcia😀