Dlaczego my

Baśniowy załoga
W naszym przedszkolu najważniejsi są ludzie, i to zarówno ci mali jak i duzi. Jako wychowawcy /do których dzieci mówią „ciociu”/ cenimy sobie możliwość utrzymywania kontaktu z własnymi emocjami, uczuciami i potrzebami, bo przez to możemy nawiązywać autentyczne porozumienie z dziećmi.
Czytaj więcej

Stopniowa, przyjazna adaptacja
W kameralnej i przyjaznej atmosferze dzieci zazwyczaj łatwo się adaptują do naszego przedszkola. W razie trudności wspólnie z rodzicami próbujemy znaleźć ich przyczynę i korzystne rozwiązanie. W naszym przedszkolu dzieci mają możliwość oswojenia się z nowym miejscem w zapewniającym poczucie bezpieczeństwa towarzystwie bliskiej osoby.
Czytaj więcej

Ciekawy autorki program
Stwarzamy dziecku warunki do całościowego, harmonijnego rozwoju w sferze emocjonalnej, społecznej i poznawczej. Rozwijamy kreatywność i wyobraźnię a także niezależność emocjonalną, empatię i poszanowanie odmienności. Zasadą naszą jest plastyczne podejście do realizowania programu, w zależności od potrzeb indywidualnych dzieci i grupy.
Czytaj więcej

Kochamy baśnie i czytanie dzieciom
Nie sposób przecenić wartości głośnego czytania w edukacji i harmonijnym rozwoju dzieci dlatego też codziennie dużo czasu poświęcamy na głośne czytanie zarówno baśni jak i klasyki oraz nowości z literatury dziecięcej, lubianej przez dzieci i dorosłych. Baśnie mają w naszym przedszkolu bardzo szczególne miejsce. Uważamy, że codzienny kontakt z mądrością, prawdami życiowymi i archetypami zawartymi w tradycyjnych ludowych baśniach jest bardzo korzystny dla psychiki dziecka.
Czytaj więcej

Nasza „Zerówka”
Prowadząc zajęcia „zerówki” staramy się dostosować metody do potrzeb dzieci. Zależy nam na tym, aby zajęcia „zerówki” były dla dzieci ciekawe i sprawiały im radość. Nie stosujemy ocen, kar czy nagród za wykonywane zadania, ponieważ uważamy, że nauka sama w sobie jest „nagradzająca” – dzieci nagradzają się same, osiągając zadowolenie z siebie i ze swoich umiejętności.
Czytaj więcej

Przystępne ceny
Dzięki temu, że nasze przedszkole istnieje już ponad dwadzieścia lat i jest prowadzone przez Stowarzyszenie non profit, opłaty nie są wygórowane. Posiadamy atrakcyjne cenowo 6-godzinne pobyty, duże zniżki dla rodzeństw, dla dzieci w okresie adaptacji czy dla osób w trudnej sytuacji materialnej. W sytuacjach losowych zawsze staramy się znaleźć rozwiązanie finansowe akceptowane przez rodziców/ np. podczas wiosennego lockdownu/
Czytaj więcej

Nasza przestrzeń
Lokal, w którym znajduje się przedszkole ma ok. 200 m2 a mamy dwie grupy – starszą i młodszą. Każda z kilkunastoosobowych grupek ma do dyspozycji ok 100 m2 powierzchni do użytku w ciekawie zaaranżowanych salach większych i mniejszych. Dzieci mają dużo przestrzeni zarówno do zabawy jak i do różnorodnych działań twórczych.
Czytaj więcej

Dbamy o jakość powietrza w przedszkolu
Dzięki oczyszczaczom umieszczonym w salach powietrze, którym oddychamy w naszym przedszkolu jest wolne od smogu oraz przenoszonych drogą powietrzną alergenów takich jak kurz, grzyby, roztocza, pyłki, pleśń. Nasze oczyszczacze powietrza mają też funkcję bakterio i wirusobójczą – posiadają siedmiostopniowy system filtrowania i oczyszczania powietrza
Czytaj więcej